Я хочу найти...

Як вибрати SEO-спеціаліста для проекту, якщо ви нічого не розумієте про SEO?

Оптимізація пошукових систем (SEO) – важлива складова веб-розвитку. Для того, щоб забезпечити успішну стратегію SEO, необхідно використовувати найкращі практики та методи. Це, зокрема, означає відшукати і найняти досвідченого SEO-спеціаліста, який зможе забезпечити ефективну оптимізацію вашого сайту.

SEO-спеціалістів варто підключати під час створення сайту, оскільки досвідчений SEO-фахівець може розробити стратегію просування і структуру для сайту, яке допоможе його просто та успішно розвивати.

Якщо ви берете спеціаліста вже на існуючий проект, то такий майстер може допомогти вам в усуненні поточних проблем з просуванням сайту і також зможе розробити стратегію успішного просування сайту.

При виборі SEO спеціаліста важливо враховувати ряд факторів, щоб знайти експерта, який зможе оптимізувати ваш веб-сайт для пошукових систем і привести до його більш високого рейтингу. Ось кілька критеріїв, які слід врахувати при виборі SEO спеціаліста:

Успішні проекти SEO спеціаліста

Можна працювати у десятках успішних компаній, працювати у найскладніших нішах і не мати успішних проектів. Не дуже хочеться брати таку людину для свого власного сайту, егеж? Тому перш за все звертайте увагу на досвід SEO-фахівця.

Хороший спеціаліст повинен мати портфоліо успішних кейсів. Він повинен мати досвід успішного просування в в пошукових системах.

Досвід роботи

Треба глянути, де і на яких проектах SEO-фахівець працював, а також, які результати досягнув.

Чи працював спеціаліст зі схожими проектами або на схожих ринках? Це важливо, оскліьки просування у певних індустріях має свою специфіку.

Ось на що варто звернути увагу:
Як довго він затримувався на проектах і якого результату досягнув?

План робіт

Перед початком робіт треба попросити надати план. Хороший SEO-спеціаліст буде пропонувати план робіт над контентом. Детально розпише, який контент треба створювати. Надасть детальні ТЗ на тексти у блог.
Поганий SEO-спеціаліст скаже, що це його таємниця або буде взагалі уникати відповіді на питання.

Технічні запитання

Ви можете підготувати технічні питання SEO спеціалісту, а також знайти на них правильні відповіді. Це допоможе зрозуміти, наскільки SEO-спеціаліст є професіоналом.

Знання

SEO – це галузь з постійними змінами, тому необхідно вибирати спеціаліста, який постійно оновлює свої знання та уважно стежить за нововведеннями в галузі. Питайте SEO-спеціаліста, що він знає про найновіші алгоритми пошукових систем, які техніки він використовує, щоб збільшити трафік та покращити позиції в результатах пошуку.

Підготуйтеся до співбесіди і зберіть деякі поширені запитання, що стосуються SEO і підготуйте на них власну відповідь.

Звітність

Попросіть надати приклади звітності по SEO проектам. Будь-який звіт має включати інформацію про те, що було зроблено на проектів, скільки часу пішло, скільки грошей було витрачено. А також порівняння результатів і прогноз робіт та результатів на наступні місяці.

Звітність по проекту повинна бути прозора. Часто SEO оперують ще рекламним бюджетом, а також бюджетом на тексти. Усі витрати вони повинні щомісяця надсилати вам у вигляді звітності.

Також кожен звіт повинен:
– містити інформацію про зростання трафіку на сайті
– містити інформацію про полішення позицій сайту в пошукових системах

Вартість послуг

Ви можете уточнити, скільки часу буде витрачатися на ваш проект. Помноживши на середню вартість години SEO спеціаліста ви зможете приблизно оцінити, скільки коштують його послуги.

Вартість послуг SEO може варіюватися в залежності від рівня досвіду та підходу спеціаліста. Попросіть детальний розрахунок вартості послуг та зробіть порівняння з іншими спеціалістами на ринку. Не забувайте, що дешевше не завжди означає краще, але ціна повинна бути адекватною та в межах вашого бюджету.

Аналітичні здібності

SEO-спеціаліст повинен мати добрі аналітичні здібності, щоб зрозуміти, які частини вашого сайту потребують оптимізації. Запитайте потенційного SEO-спеціаліста про його досвід в аналізі веб-аналітики, він повинен зрозуміти, які метрики слід використовувати та які інструменти для цього потрібні.

Які питання варто задавати SEO-спеціалісту на співбесіді

На яких проектах працював, яких успіхів досягнув і як він це зробив (це допоможе пересвідчитися, що саме він вів ці проекти)

Яким чином проводите внутрішню оптимізацію сайту?

З чого починаєте просування сайту? Правильно починати просування сайту з визначення цільвої аудиторії бізнесу, а також цілей бізнесу і задач, що покладаються на SEO

Чи використовуєте зовнішні посилання? Які посилання ви використовуєте, де їх берете тощо. Правильно використовувати посилання з тематичних сайтів, які отримуються ручним пошуком з сайтів, які не беруть участі в біржах і не продають посилання масово. У нас на проекті є цілий безплатний SEO-курс про Link building.

Питання для співбесіди

 • Які алгоритми ранжування в Google ви знаєте?
 • Що таке RankBrain?
 • Як працює алгоритм Page Rank
 • Як пошукова система виявляє погані посилання?
 • Що таке алгоритм SpamBrain
 • Що таке Topical Authority та як це використовувати?
 • Як почати просування нового сайту?
 • Як ви шукаєте ідеї контенту для сайту?
 • Яким чином ви оптимізуєте сторінку/текст на сайті під пошукові запити?

На що звертати увагу на співбесіді

По-перше, якщо SEO спеціаліст працює на проектах не більше 3 місяців, то краще уникати таких контактів.
По-друге, якщо SEO-спеціаліст не може нормально розповісти, чим він займався на проектах, то також таких спеціалістів краще уникати.
По-третє, якщо спеціаліст гарантує вам результати, але не хоче гарантії вказувати у цьому договорі, то він явно лукавить. Гарантувати точні терміни в SEO неможливо, але деякі спеціалісти та агенції люблять про це заливати, щоб взяти щасливого клієнта на борт. Професійний SEO-спеціаліст буде гарантувати якісне виконання робіт і скаже тільки приблизні терміни результатів. А також прогнози буде оновлювати у щомісячному звіті.
По-четверте, варто починати роботу з невеликої передоплати, щоб не сталося такого, що ваш спеціаліст просто перестав вам відповідати після отриманих грошей. Часто буває так, що навіть на контакт складно вийти, коли ви вже переказали гроші.

Як оцінити ефективність робіт по SEO?

1. На проекті має з’являтися більше контенту, контент має залучати більше трафіку.
2. Позиції по ключовим фразам мають поступово рости.
3. Щомісяця по сайту виконується якісна робота:

 • додаються внутрішні посилання
 • додається новий контент
 • виправляються технічні помилки на сайті

На які показники орієнтуватися при визначенні ефективності SEO

SEO одразу результатів не дає, тому не варто сподіватися, що вас одразу почне заливати грошима, проте все ж є показники, на які слід орієнтуватися при виборі SEO спеціаліста:

 • Ріст позицій ключових фраз
 • Зростання трафіку
 • Кількість опублікованого контенту
 • Лідогенерація
 • Виконані роботи по сайту (зазвичай це публікація нового контенту або оновлення старого)
 • Динаміка по трафіку
 • Поява сайту за новими ключовими фразами
 • Приріст посилань на сайт

Висновки

Вибір SEO спеціаліста – це важлива інвестиція у ваш бізнес. Не поспішайте приймати рішення і оберіть того, хто відповідає вашим потребам та вимогам, має великий досвід та знання в галузі. При правильному підході і співпраці з експертом в SEO, ви зможете досягти більш високих результатів в пошукових системах та збільшити свій бізнес.