Я хочу найти...

Як створити онлайн курс або онлайн школу?

Останнім часом онлайн курси та онлайн школи стали все більш популярними. Вони дають можливість навчитися новим навичкам та отримати знання з будь-якої точки світу і в будь-який зручний для користувача час. Якщо ви розмірковуєте про створення свого онлайн курсу або онлайн школи, ця стаття допоможе вам зрозуміти, як розпочати і які кроки потрібно зробити.

Тема та формат

Оберіть тему та формат курсу. В ідеалі ви б мали бути експертом в цій темі та ділитися інформацією з користувачами, які її потребують.

Визначте формат курсу: це може бути відеоуроки, текстові матеріали, вебінари або комбінація цих форматів.

Переконайтеся, що на цю тему є попит і люди будуть за це платити, це зекономить вам купу часу. Як це зробити? Читайте далі.

Дослідження ринку для вашої теми онлайн курсу

Для успішного запуску бізнесу необхідно провести аналіз ринку, що включає обсяг, динаміку та тренди. Якщо у вас є кілька ідей продуктів, потрібно оцінити їхню перспективність на ринку. Визначення спеціалізації може бути виконане шляхом оцінки ринкових трендів. Вибір методу аналізу залежить від ресурсів та ступеня ризику, і може змінюватись від використання агентства до самостійного дослідження ринку. На платформах для фрілансерів можна знайти фахівців з аналізу ринку за доступною ціною, але при цьому потрібно оцінити їхню кваліфікацію та досвід роботи. Для аналізу ринку можуть бути використані платні джерела інформації, такі як Statista, Euromonitor International, MarketResearch, а також безкоштовні джерела.

Аналіз конкурентів перед запуском онлайн школи/курсів

Почніть зі складання переліку конкурентів. Визначіть рекламні канали, де вони просувають свої курси. Це може бути SEO, SMM, контекстна реклама, телеграм групи тощо.

Зверніть увагу на:

 • їхній сторінки приземлення
 • їхні УТП (Унікальну Торгову Пропозицію)
 • Як вони позиціонують свої курси
 • що вони обіцяють
 • як вони ведуть соц мережі
 • як у них зроблений сайт

Як переконатися, що на онлайн курс буде попит?

По-перше, ви можете зробити просту сторінку приземлення або односторінковий сайт і купити на нього трафік з Google Ads або з Facebook/Instagram/Tiktok.

Це допоможе пересвідчитися, що попит на тему є, трафік буде, далі треба перевірити, чи будуть люди записуватися на цей курс. Вам варто підключити Google Analytics та налаштувати відстеження форм на сайті. Таким чином ви зможете перевірити, яка кількість людей прийшла на сайт і хто з ним лишив свої контактні дані для запису на курс.

Для цього вам доведеться опанувати базову інформацію про Google Analytics та Google ads або рекламу в соціалках.

А також доведеться витратити якийсь стартовий бюджет на рекламу, щоб пересвідчитися, що “тема” працює.

Цілі та задачі курсу

Якщо ви зробили перевірку і курс є перспективним,то можна переходити до визначення цілей та задач курсу.

Які навички має мати співробітник після проходження навчання? Відповідь на це питання допоможе правильно сформувати мету та завдання навчання, оскільки просто “розуміння” та “знання” певної інформації недостатньо. Співробітник повинен вміти застосовувати конкретні навички на практиці, щоб досягнути необхідного результату для компанії. При формуванні навчального курсу варто керуватись цим. Іншими словами, у вас має бути багато практичних завдань і домашньої роботи, щоб учні повністю опанували інформацію з курсу.

Наприклад, при навчанні SEO-спеціалістів важливо, щоб вони на практиці вміли проводити оптимізацію сайтів, робити SEO аудити і для них це не було вперше, коли вони побачать такі завдання вже працюють на компанію.

Сформуйте УТП — Унікальну Торгову Пропозицію

Це те, чим ваш курс буде відрізнятися від конкурентів, тобто те, що ви можете їм протиставити і акцентувати на цьому увагу при рекламі вашого онлайн курсу.

Створіть власний бренд

Якщо ви вирішили продавати свої знання, то вам обов’язково треба створити власний бренд, адже люди купують по обгортці. Тому вам треба добре попрацювати на вашою історією як спеціаліста, щоб люди розуміли, що цей курс написаний справжнім професіоналом і вони отримають супер якісну інформацію.

Визначення бізнес-моделі для онайл курсу

Це про те, як ви збираєтеся заробляти на своєму онлайн курсі. Варіантів дуже багато.
Від очевидних: продавати курс за гроші, або продавати передплату на курс то більш витончених: робити курс безплатним і заробояти на послугах консалтингу.

Також можливі пакетні пропозиції. Наприклад, з менторством або без.

Також ви можете робити декілька уроків безплатними, щоб зацікавити користувачів і затягнути їх на свій курс онлайн.

Ціноутворення для курсу

Перед тим, як встановлювати ціну на ваш курс, обов’язково проаналізуйте ціни ваших конкурентів. Майте на увазі, що занадто низька ціна може погіршити сприйняття цінності курсу, а занадто висока може зменшити кількість продажів. Щоб уникнути цього, можете створити декілька пакетів з різними цінами.

Не вдаляйтеся в те, щоб створити ідеальний продукт з першого разу, бо це може забрати багато часу, але не приведе до залучення клієнтів. Краще створіть міні-курс або записіть лише перші модулі, а решту контенту додавайте по мірі проходження курсу студентами. Такий підхід допоможе краще зрозуміти потреби студентів і швидко підлаштовувати контент під їхні запити.

Тепер давайте розглянемо особливості запуску онлайн-курсів для фахівців різних галузей.

Вибір формату курсу

Знову повертаємося до формату курсу.

Для будь-якого курсу вам потрібно скласти перелік уроків, підготувати інформацію, якщо це онлайн уроки, то написати сценарій, щоб ваш урок наживо виглядав професійно.

Живі вебінари

Такі курси підійдуть до невеликих мікро-курсів, оскільки потребують багато часу та енергії від викладача, а також вони не завжди зручні для аудиторії.

Записані відеоуроки

Один з кращих форматів, оскільки ви можете скласти сценарій та ідеально пройти по ньому для кожного уроку. Це один з найпоширеніших форматів уроків для онлайн курсів.

Текстово-візуальні уроки

Теж найпоширеніший формат. Зазвичай такі курси дають постійний доступ для користуватчів та містять текстові уроки з додавання відео та аудіо лекцій.

Критерії для вибору платформи для створення онлайн курсів

При виборі платформи для створення онлайн курсів необхідно враховувати кілька критеріїв. Розглянемо деякі з них.

Наявність тествого періоду. Важлива опція, щоб ви могли перед покупкою перевірити програмне забезпечення на відповідність до ваших потреб курсу та онлайн школи.

Функціональність. Платформа має надавати всі необхідні інструменти для створення та продажу курсу, такі як можливість завантаження відео та аудіо матеріалів, створення тестів та інших завдань, налаштування оплати, спілкування із студентами, отримання зворотного зв’язку від студентів, створення курсів та уроків до них, поступове проходження уроків, доступ до уроків після перевірки вчителем попередніх та багато іншого.

Доступність. Платформа має бути доступна для користувачів з усього світу та мати мультилінгвальність.

Контроль над курсом. Вам має бути зручно керувати курсом та мати можливість вносити зміни в будь-який момент. Наприклад, має бути можливість редагувати уроків, блокувати студентів, додавати нові уроки до курсу тощо.

Ціна. Платформа має бути доступною з фінансової точки зору та має пропонувати різні пакети, щоб користувачі могли вибрати найбільш підходящий для себе.

Підтримка користувачів. Платформа має мати ефективну та оперативну службу підтримки, яка допоможе вам у вирішенні будь-яких технічних проблем.

Безпека та конфіденційність. Платформа має забезпечувати безпеку ваших даних та даних ваших студентів, а також забезпечувати конфіденційність при оплаті та інших процесах. Дуже добре, якщо платформа має додатковий захист від копіювання курсу, проте, це не так просто забезпечити.

Маркетингові можливості. Платформа має мати можливості для просування та маркетингу вашого курсу, такі як інтеграція з соціальними мережами, рекламні інструменти, розсилки та інші.

CRM. Платформа для організації онлайн курсів повинна мати зручну систему обліку фінансів та взаємодію з користувачем.

Пам’ятайте, що вибір платформи для створення онлайн курсів залежить від ваших потреб та цілей.

Підготовка контенту для курсу

Вам потрібні будуть такі елементи курсу:

 • Опис курсу
 • Короткий опис курсу для сторінки приземлення
 • Що користувач отримає від курсу
 • Переваги курсу над конкурентами
 • Набір уроків для курсу (текстово-графічна інформація)
 • Сторінка приземлення для курсу (можете використати один з конструкторів сторінок приземлення)

Важливо зазначити, що на сторінці приземлення ваше УТП , переваги курсу та що отримає користувач від курсу мають бути видимі на 1 екрані для користувача. А також не забудьте про Call to Action кнопку, яка має теж бути видимою на першому екрані сторінки приземлення.

 

Внесення змін до курсу

Після появи перших студентів ви будете бачити, які корективи треба внести до курсу, тож не зволікайте і одразу оновлюйте свій курс, щоб він став ще кращим і ціннішим для користувача.

Як рекламувати онлайн курс?

Реклама онлайн-курсу є важливою складовою процесу його просування та популяризації серед цільової аудиторії. Оскільки конкуренція на ринку онлайн-освіти постійно зростає, важливо знати, як правильно рекламувати свій курс, щоб привернути максимальну увагу та залучити більше студентів. Детально про це ми розписали у статті.

Проте згадаємо ще раз головні рекламні канали:

 • Реклама на youtube
 • Створення instagram сторінки для курсу та просування її для вашої цільової аудиторії
 • Створення facebook сторінки для курсу та просування її для вашої цільової аудиторії
 • Контекстна реклама (Google ads, bing ads)
 • Пошукове просування – малоймовірно, що вам це допоможе, оскільки займе дуже багато часу і потребує створення сайту з великою кількістю контенту, проте, якщо у вас амбітні плани, то обов’язково розгляньте цей варіант
 • Партнерські мережі (дуже потужний канал реклами). Практично всі провідні онлайн школи мають партнерські програми.
 • Реклама у тік-ток – вона заходить, але якщо цільова аудиторія курсу молода. Втім, треба експериментувати з усіма аудиторіями.
 • Реклама у телеграм каналах
 • Реклама у блогерів

Рекламування онлайн курсу – важливий етап в його створенні, який може вплинути на кількість студентів та прибуток. Ви можете використовувати.

Загальні висновки

Створення онлайн курсу – це складний та багатоетапний процес, який вимагає великої уваги до деталей. Починаючи з визначення тематики та цільової аудиторії, вибору платформи для створення курсу та підготовки контенту, а закінчуючи просуванням та рекламуванням курсу.

Однак, якщо підійти до цього процесу з увагою та використовуючи наші поради, можна створити якісний та цікавий онлайн курс, який буде корисним для вашої цільової аудиторії та принесе вам задоволення та прибуток. Важливо пам’ятати про те, що процес створення курсу – це постійна робота над його вдосконаленням та оновленням, щоб він залишався актуальним та конкурентоспроможним на ринку онлайн-освіти.