Я хочу найти...

Як потрапити в топ на Google Maps?

Google Maps – це потужний інструмент для підприємців, який дозволяє клієнтам знаходити ваш бізнес та отримувати інформацію про нього в одному місці. Якщо ви хочете збільшити потік клієнтів та підвищити продажі, то потрапити в топ на Google Maps – це те, що вам потрібно.

Google My Business (GMB) – це інструмент від Google, який дозволяє бізнесам та компаніям керувати своїм онлайн-профілем на Google Maps та пошуковій системі Google. З його допомогою власники бізнесів можуть керувати та оновлювати інформацію про свій бізнес, додавати фотографії, відгуки клієнтів, актуалізувати розклад роботи, контактні дані та багато іншого.

За допомогою Google My Business бізнеси можуть збільшити свою відвідуваність та продажі, показуючи в потрібний момент правильну інформацію про себе. Крім того, GMB дозволяє бізнесам взаємодіяти зі своїми клієнтами через відповіді на відгуки, запитання та повідомлення від користувачів.

Зареєструватися у Google My Business можуть як невеликі місцеві бізнеси, так і великі міжнародні компанії. GMB є безкоштовним сервісом, але Google також пропонує платні послуги, які дозволяють більш ефективно просувати бізнес у пошуковій системі та Google Maps.

Навіщо бізнесу підніматися в топ на гугл картах?

 • Близько 40% усіх пошукових запитів є локальними
 • Близько 50% користувачів шукають відгуки перед тим, як замовити послугу чи сервіс
 • Близько 70% користувачів спочатку шукають локальний сервіс, а потім здійснюють покупку біля свого розташування.
 • Понад 80% користувачів, що здійснювали локальний пошук потім відвідували ці компанії протягом 24 годин.

Покрокова інструкція, як підвищити рейтинг бізнесу на Google Maps

Щоб потрапити в топ на Google Maps, необхідно виконати декілька кроків:

 • Додайте свій бізнес на Google Maps та заповніть всю необхідну інформацію про нього, включаючи адресу, телефон, години роботи, фото, сайт та опис послуг.
 • Перевірте, чи вказана інформація про ваш бізнес правильна і повна. Ви можете додати фотографії та відео, щоб зробити профіль більш привабливим для клієнтів.
 • Зберігайте активний профіль, відповідайте на відгуки та запитання від клієнтів. Це допоможе збільшити взаємодію з користувачами та підвищити рейтинг вашого бізнесу на Google Maps.
 • Підтримуйте свою онлайн-репутацію та намагайтеся збирати позитивні відгуки від клієнтів. Відгуки впливають на рейтинг вашого бізнесу на Google Maps.
 • Використовуйте ключові слова в описі вашого бізнесу на Google Maps, щоб зробити його більш помітним для користувачів, які шукають певні послуги чи товари.
 • Використовуйте ключові слова у відгуках до вашого бізнесу. Просіть ваших клієнтів лишити відгук, якщо вони задоволені. Можете навіть за них написати відгук з потрібними ключами.
 • Оптимізуйте свій сайт та використовуйте локальне SEO, щоб збільшити ймовірність того, що ваш бізнес з’явиться в топі на Google Maps.
 • Також на сайті має бути вказана контактна інформація про те, що сайт знаходиться у даному регіоні.

Але цього може виявитися мало, тому щоб потрапити в топ на гугл картах вам також потрібно:

 • Мати трафік з вашого локального регіону. Досягнути цього можна за рахунок контент маркетингу, тобто публікувати інформаційні матеріали, що стосуються ваших/продуктів/сервісів і локального регіону. Також це може бути і не дуже релевантна інформація вашому бізнесу, але що буде стосуватися цього регіону.
 • Розміщувати посилання з сайтів вашого регіону або з сайтів, які мають тарфік з вашого регіону. Наприклад, якщо ви хочете ранжуватися по Києву, то вам варто мати посилання з доменів kiev.ua, kyiv.ua, а також сайтів, що мають з цього регіону трафік (сайти новин, портали районів, будинків тощо). Домовляйтеся з цими сайтами про рекламі матеріали/розміщення статей, щоб вийди на перші позиції гугл карт.
 • Можна піти на деякі хитрощі. Розміщувати статті не на регіональних сайтах, а на сайтах без цільового регіону, але самі статті будуть про ваш регіон. Наприклад, Топ 10 піцерій в Києві. Таким чином стаття буде отримувати траф з регіону, а посилання на вас буде впливати на позиції на гугл картах позитивно.
 • Додавайте сайт в різні локальні каталоги та лістинги.
 • Просіть додати ваш сайт у різні локальні підбірки. Наприклад, якщо є стаття про Найкращі барбершопи в Києві, а вас в ній нема, то запитайте чи можуть вас додати спочатку безплатно або ж запропонуйте винагороду за додавання в топ.

Генерація локального контенту для підвищення рейтингу сайту на Google Maps

Є ще така штука, як topical authority, але для ранжування на гугл картах вона трохи інакше працює. Про topical authority ми розповідаємо на безплатних SEO курсах від Learnician.com, але у випадку Google maps це працює таким чином: чим більше трафіку по локальних ключах – тим вища ваша позиція на гугл картах.

Отже, що треба зробити?

Зібрати теми, що стосуються вашого бізнесу і локального регіону. Наприклад,

 1. вартість шиномонтажу в Києві
 2. Ціни шиномонтажу на Оболоні
 3. Шиномонтаж 24/7 на Оболоні
 4. Де купити шини на Оболоні?

Можна навіть теми, що не дуже релевантні вашому сайту, але стосуються вашого регіону. Наприклад, “Найкращі автосервіси на оболоні”, або “ремонт ходової на оболоні”, або “розвал сходження на оболоні”.

Пам’ятайте, що підвищення рейтингу на Google Maps може зайняти деякий час та зусилля, але це варте того, оскільки це може привести до більшого потоку клієнтів та збільшення прибутку вашого бізнесу. Більше про те, як просувати свій сайт в гугл ви можете дізнатися на курсах по SEO, де ви можете знайти навіть безплатне навчання цій професії.