Я хочу найти...

Скільки коштує SEO просування сайту в топ Google?

SEO просування сайту – це складний і багатоаспектний процес, що займає час та зусилля, але при правильному підході може принести значні результати в плані зростання відвідуваності сайту та збільшення продажів. Одним з найбільш поширених питань серед власників сайтів є скільки коштує SEO просування сайту в топ Google. У цій статті ми розглянемо ключові фактори, які впливають на вартість SEO просування сайту та надамо загальну орієнтацію щодо цін.

Насправді на вартість просування сайту впливає тільки кількість різних ключових слів, які ви хочете вивести в топ, а також конкуренція за цими ключовими фразами. Під різними мається на увазі, що це різні групи ключових слів, вони релевантні різним сторінкам на сайті.

Конкуренцію доволі складно визначити, але сервіси на кшталт ahrefs дозволяють підглянути KD (keyword difficult), але це такий собі показник, як вилами по воді писано. Оцінити конкуренцію можна за такими критеріями:
– кількість добре оптимізованих конкурентів у топ
– кількість релевантного контенту у конкурентів
– кількість зовнішніх посилань на конкурентів

Наприклад, якщо в топ є 2-3 конкуренти, а решта це нетематичні сайти, де ваші ключі зустрічаються у якихось релевантних вашій тематиці статтях, то можна вважати конкуренцію доволі низькою.

Отже, вартість SEO просуванням випливає з таких критеріїв:
– кількість контенту, який треба створити
– кількість посилань, які треба залучити
– кількість годин роботи SEO спеціаліста.

Зазвичай просування 1 SEO проекту в середньоконкурентній ніші займає 12 місяців і коштує:
– 500usd/month з/п SEO спеціалісту.
– 800usd/month – витрати на написання текстів – це вийде близько 16 long read статей вічнозелених.
– 500usd/month – витрати на залучення посилань на проект.

Тобто загалом 1800usd/month протягом 12 місяців = $21600 обійдеться просування проекту на західні ринки (англійська мова, середня конкуренція). Звичайно, ж що вже починаючи з 5-6 місяця ви почнете повертати свої інвестиції, оскільки піде трафік на сайт.

Скільки ж коштує просування сайту в Україні?

Зазвичай просування 1 SEO проекту в середньоконкурентній ніші в Україні займає 6 місяців і коштує:
– 200usd/month з/п SEO спеціалісту.
– 300usd/month – витрати на написання текстів – це вийде близько 16 long read статей вічнозелених.
– 100usd/month – витрати на залучення посилань на проект.

Всього 600usd/month і займе близько 6 місяців, тобто 3600usd. Як бачите, це значно дешевше, за просування в англомовному сегменті.

Отже, загальна вартість SEO-просування сайту в топ Google залежить від багатьох факторів. Якщо ви хочете отримати ефективний результат, рекомендується звернутися до професіоналів з досвідом у даній галузі. Або ж самому пройти SEO курси і вивести в топ сайт самотужки. При цьому важливо розуміти, що SEO-просування – це довготривалий процес, який потребує часу та витрат, але його результати можуть бути дуже ефективними для вашого бізнесу.